Własna domena w Office 365

Jeśli jesteś posiadaczem własnej domeny internetowej np. online4you.pl możesz ją dodać do Office 365 i używać, jako domeny pocztowej w adresach email np. jarek@online4you.pl, adresu sip w usłudze Lync, oraz przy dostępie do publicznej witryny sharepoint, czyli strony internetowej Office 365 np. http://www.online4you.pl. Domyślnie Twoje konto witryny Microsoft Online Services jest związane z nazwą domeny (firma.onmicrosoft.com), jeśli jednak masz już własną nazwę domeny, możesz jej użyć również z witryną Microsoft Online Services. Jeśli nie posiadasz jeszcze własnej domeny możesz ją wykupić u odpowiedniego dostawcy, lista dostawców dostępna pod adresem http://www.dns.pl . Doradzam aby przy wyborze dostawcy domeny sprawdzić możliwości konfiguracyjne usługi DNS. Rejestracja wymaga dokonania sporej ilości wpisów w DNS, co wymaga zaawansowanej konfiguracji domeną.

Uwaga:

Jeżeli domena ma być jednocześnie używana dla usługi Exchange Online, Lync Online oraz przy dostępie do publicznej witryny usługi SharePoint Online np. z adresu www.online4you.pl, w usłudze Office 365 należy faktycznie zarejestrować dwie domeny. Na początku rejestrujemy w Office 365 domenę online4you.pl i przypisujemy do usługi Exchange Online i Lync Online (nie przypisujemy domeny do Sharepoint Online)

W następnej kolejności rejestrujemy w Office 365 domenę www.online4you.pl którą przypisujemy do usługi Sharepoint Online

Szczegółowy dokument jak zarejestrować istniejącą domenę w usłudze Office 365 znajdziecie pod tym linkiem.  Rejestracja domeny wymaga dokonania odpowiednich wpisów w DNS usługodawcy, lub własnym, dla rejestrowanej domeny, warto być, zatem przygotowanym. Dokładne parametry adresy, oraz jakie rekordy trzeba stworzyć w DNS zostaną podane w procesie rejestracji w narzędziu administracyjnym. Mi całość procesu od jego rozpoczęcia do uruchomienia strony internetowej z adresem domeny zajęło około 1h.

Po stworzeniu wpisów w DNS i zarejestrowaniu domeny w Office 365 możemy wykorzystać nową adresację w dostępie do usług Office 365.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s