SharePoint Online dla Office 365, nowości i Przewodnik po planowaniu usługi.

SharePoint Online to jedna z usług Office 365. Ta wersja online popularnej aplikacji Sharepoint 2010 została ostatnio wzbogacona o dodatkowe funkcję. Najnowsze uaktualnienia dodały miedzy innymi obsługę większej ilości kont, wcześniej było to 20 000 a obecnie 500 000, wsparcie dla plików pdf, tak, aby można było je otwierać bezpośrednio z witryny SharePoint, oraz scenariusz extranetowy pozwalający przydzielić dostęp do witryny użytkownikom z zew za pomocą ich adresów email.

Dokładne informacje na temat wprowadzonych z mian w SharePoint Online znajdziecie pod adresem. Osobom znającym Usługę Office 365 czy też usługę SharePoint nie trzeba tłumaczyć, do czego usługę SharePoint Online możecie wykorzystać w Waszej organizacji. Można za jej pomocą realizować trzy podstawowe scenariusze.

  • Scenariusz Intranetowy. W tym scenariuszu dostęp do zawartości Waszych witryn mają zalogowani pracownicy Waszej organizacji, którzy posiadają konto w usłudze Office 365. Mówimy tu o witrynie organizacji potocznie zwanej Intranetem, witrynach zespołów, np. witryny projektowe, czy też witrynach osobistych
  • Scenariusz Extranetowy. W tym scenariuszu do stęp do zawartości wiytyn po zalogowaniu mają zarówno pracownicy posiadający konto w Office 365 jak również zewnętrzni pracownicy, do których na wskazany adres email wysłaliśmy zaproszenie. Ci drudzy, aby zalogować się do witryny SharePoint wykorzystują adres email, który musi zostać zintegrowany z LiveID
  • Scenariusz Internetowy. Mówimy tu o zbudowaniu witryny Internetowej na bazie SharePoint Online. Do dyspozycji mamy proste narzędzie do modelowania i budowy stron i witryn pozwalające na dodawanie dowolnych treści.

SharePoint Online to również dedykowane aplikacje dla Waszego biznesu jak np. obieg faktur czy rejestr umów. Aplikacje takie wytwarzane i dostarczane są autoryzowanych partnerów Microsoft. Marketplace dla aplikacji dla Office 365 najdziecie pod adresem. Dla osób pragnących zgłębić wiedzę tajemną, zostały opublikowane dwa nowe przewodniki po SharePoint Online, które mogą być nam pomocne przy planowaniu i wdrażaniu usług SharePoint Online. Przewodniki znajdziecie pod adresem:

Przewodnik po planowaniu pod kątem usługi SharePoint Online dla usługi Office 365 dla przedsiębiorstw

Przewodnik po planowaniu pod kątem usługi SharePoint Online dla usługi Office 365 dla specjalistów i małych firm

Zachęcam do zapoznania się z przewodnikiem po planowaniu usługi Office 365 dla przedsiębiorstw. Znajdziecie tam następujące tematy:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s