Program partnerski Office 365. Część 2 – Subskrypcja partnerska, Partner Dashboard i inne narzędzia

Jeśli jesteś już Partnerem programu Microsoft Office 365 istnieje kilka korzyści i narzędzi, o których koniecznie powinieneś wiedzieć: bezpłatna subskrypcja partnerska Office 365, partner dashboard, informacje o klientach i płatnościach, narzędzia do tworzenia zaproszeeń do testowania i zakupu usług Office 365.  Zacznijmy od subskrypcji partnerskiej. Partner Office 365 ma prawo do wykorzystania na wewnętrzne potrzeby 250 stanowisk Office 365 w planie E3, dodatkowo mamy do wykorzystania subskrypcję Windows Intune i CRM Online. W przypadku Office 365 subskrypcja jest nieodpłatna przez pierwszy rok, a warunkiem jej przedłużenia na rok kolejny jest dokonanie sprzedaży 50 stanowisk, więcej informacji na stronie www.microsoftcloudpartner.com.

Aktywacja subskrypcji partnerskiej

Jeśli jesteś już partnerem z kompetencją Cloud Essential ( w poprzednim wpisie znajdziecie informacje jak zostać członkiem Microsodft Cloud Partner Program) po zalogowaniu na witrynę www.microsoftcloudpartner.com znajdziesz zakładkę Get Benefits. Znajduje tu się dokładny opis korzyści wynikający z przystąpienia do programu Microsoft Cloud Essential.  Jedną z pozycji jest Internal Use Rights Software BenefitsMicrosoft Office 365 mamy tu do wyboru dwie opcje

  • If your organization does not have an Office 365 account (separate from BPOS), or you would like to obtain your Microsoft Online Service ID (sign-in credentials). Czyli nie posiadamy konta w Office 365 I chcemy stworzyć je od początku, stworzona subskrypcja będzie bazą dla 250 stanowisk E3

> Get started

  • If your organization already has an Office365 account (separate from BPOS) and you would like to add partner features, including trial inviations and purchase offers. Posiadamy już aktywną subskrypcje Office 365 I do istniejącej już subsrypcji możemy dodać 250 licencji w planie E3.

> Get started

Mamy tu, zatem pełna elastyczność jak chcemy wykorzystać nasze 250 licencji. Dopiero zaczynamy przygodę z Office 365 i tworzymy nowa subskrypcję z licencjami partnerskimi, opcja 1, lub scenariusz, kiedy to organizacja partnerska potrzebuje więcej niżeli 250 licencji, część licencji firma zakupiła w ramach subskrypcji komercyjnej i do istniejącej już subskrypcji dodaje 250 licencji E3 z programu partnerskiego, opcja druga.

W obu przypadkach subskrypcja Office 365, która została wyposażona w licencje partnerskie po zalogowaniu do portalu http://portal.onmicrosoft.com  różni się od typowej subskrypcji klienta zakładką Partner.

Tworzenie zaproszeń do skorzystania z wersji próbnej oraz ofert zakupu

Korzystając z łączy na zakładce Partner — przegląd, można tworzyć zaproszenia do skorzystania z wersji próbnej i oferty zakupu. Podczas tworzenia zaproszeń do skorzystania z wersji próbnej lub zakupu generowany jest niestandardowy adres URL zawierający osadzony kod identyfikujący partnera jako doradcę ds. subskrypcji. Wygenerowane adresy URL można używać w odniesieniu do jednego lub wielu klientów. Adres URL można wysłać w wiadomości e-mail lub opublikować w witrynie sieci Web partnera. Więcej informacji znajdziecie pod linkiem.

Partner Dashoboard

Niewątpliwie bardzo istotnym linkiem dla wszystkich partnerów Microsoft Online Services jest Partner Dashboard. Na zakładce Online Services Transaction Summary znajdziemy wszystkie informacje dotyczące naszych klientów, subskrypcji, zakupów i płatności. Z poziomu tego narzędzia możemy również śledzić klientów, którzy testują wersje próbne z wykorzystaniem wcześniej wygenerowanych linków.

 

Istnieje jeszcze jedno narzędzie, ale jest ono dostępne jedynie dla partnerów z kompetencję Microsoft Cloud Accelerate. Narzędzie to daje możliwość administrowania subskrypcją Office 365 klienta przez partnera, czyli administracja Office 365 w imieniu klienta. Więcej informacji znajdziecie pod hasłem Oferowanie administracji delegowanej. Po więcej isnformacji zapraszam na strony: www.microsoftcloudpartner.com , www.quickstartonlineservices.com  , http://mpn.microsoft.com .

 

Jarosław Sokolnicki

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s