OWA 2013 Office 365, tryb offline i zarządzanie aplikacjami

OWA 2013 - 2
Już niebawem czeka nas premiera najnowszej wersji Office 365. Oznacza to aktualizacje z obecnej wersji produktów 2010 do wersji 2013 i tu czeka nas sporo zmian. Chciałbym się jednak skupić na możliwościach, jakie oferuje nowy Outlook Web App, czyli najnowsza wersja klienta przeglądarkowego do Exchange Online. Przyznam, że nowy Outlook Web App imponuje funkcjonalnością. I tak znajdziemy tu tryb offline , zarządzanie aplikacjami, własne personalizowane ustawienia kompozycji i sposobu wyświetlania i inne. Skupie się na dwu podstawowych funkcjach, trybie offline i zarządzaniu aplikacjami.

Tryb offline dla OWA 2013 Office 365

Exchange Online zapewnia użytkownikom OWA dodatkowo dostęp offline do poczty kalendarza i kontaktów. Oznacza to, że nawet, jeśli nie mamy połączenia z siecią Internet a wcześniej ustawiliśmy w naszym OWA na komputerze/tablecie tryb offline, ciągle mamy dostęp do naszej poczty kalendarza i kontaktów na Exchange Online. Może to być mylące dla wielu użytkowników, jako że dotychczas tryb OWA działał tylko przy dostępie online, ale celem tej funkcji jest uwspólnianie doświadczeń podczas korzystania z Exchange Online niezależnie od tego, jakiego klienta poczty ostatecznie używamy. Zatem mamy klienta Outlook, który zapewnia nam zarówno tryb offline jak i online, klientów na urządzenia mobilne Outlook Mobile, działających w trybie online i offline i wreszcie klienta OWA działającego w oparciu o przeglądarkę, który od nowej wersji Exchange Online 2013 również oferuje podobną funkcjonalność.

Zaleca się że funkcjonalność trybu offline jest przeznaczona dla użytkowników, którzy korzystają z własnego komputera przy dostępie OWA.

Oto przegląd tego, jakie funkcje nie będą działać w trybie offline:

 • Obsługa wiadomości email
  • Ignorowanie konwersacji
  • Dodawanie i przenoszenie folderów
  • Otwieranie załączników, które nie są dostępne lokalnie w kopi offline
  • Ustawienia zasad przechowywania
 • Kalendarz
  • Zatwierdzanie lub odrzucanie spotkań cyklicznych
  • Dodanie cykliczności spotkania podczas edycji formularza spotkania
  • Dodanie spotkania poza synchronizowanym oknem czasowym
 • Kontakty
  • Link do kontaktu
 • Pozycje Ustawienia nie są aktywne w trybie offline

WAŻNE: W chwili pisania tego tekstu, funkcja ta jest dostępna tylko w przeglądarkach, które są kompatybilne z HTML 5. Te przeglądarki to: IE 10, Chrome i Firefox.

Zarządzanie aplikacjami

Funkcja zarządzanie aplikacjami pozwala na dodanie określonych aplikacji zwiększających funkcjonalność OWA, a dostępnych np. w sklepie Microsoft. Jeżeli pewna funkcjonalność OWA nie jest dostępna bezpośrednio z poziomu Exchange Online można ją uzyskać instalując odpowiednia aplikacje napisaną dla OWA. OWA 2013 - 3

Jako przykład takiej aplikacji niech posłuży wtyczka do LinkedIn, pozwalająca na podgląd informacji z serwisu społecznościowego LinkedIn bezpośrednio z okna wiadomości OWA. Funkcja aplikacji to również nowy rozdział dla firm budujących rozwiązania na potrzeby przedsiębiorstw. W OWA można integrować aplikacje biznesowo za pomocą specjalnie pisanych wtyczek.

Zachęcam do testowania nowej funkcjonalności OWA i nie tylko pod tym adresem

.

Reklamy

Jedna myśl na temat “OWA 2013 Office 365, tryb offline i zarządzanie aplikacjami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s