Aplikacje i serwisy intranetowe w chmurze publicznej

Budowa rozwiązań w oparciu o usługi Office 365 SharePoint Online i Azure.

Tematem czwartego eSeminarium z cyklu Chmura publiczna w scenariuszach biznesowych były aplikacje i serwisy intranetowe w chmurze publicznej. Zapraszam do zapoznania się z transkryptem i do obejrzenia vod na witrynie http://eseminaria.azurewebsites.net

Rozpoczniemy od merytorycznego wprowadzenia do tematu projektowania i programowania aplikacji i serwisów internetowych dla chmury publicznej. W wielu miejscach odwoływać będziemy się do praktycznych przykładów, bazujących na doświadczeniu pracowników firmy Fild.NET, realizującej wdrożenia aplikacji w ramach lokalnej infrastruktury i chmury. Do omówienia mamy trzy scenariusze biznesowe.

Pierwszy dotyczy komunikacji intranetowej i ekstranetowej z wykorzystaniem dostępnych obecnie na rynku technologii i narzędzi Microsoft.

Kolejny scenariusz związany jest z obsługą procesów biznesowych. W trakcie webinarium spróbujemy przekonać słuchaczy, aby wykorzystać platformę Microsoft do odzwierciedlenia tych procesów w systemach informatycznych. Pokażemy tutaj sposoby i narzędzia realizacji tych scenariuszy w praktyce.

Trzeci scenariusz dotyczy wykorzystania SharePoint Online i Azure jako platformy aplikacyjnej, poprowadzi go Andrzej Baruch z firmy Fild.NET, który posiada bogate doświadczenia programistyczne z zakresu wykorzystania narzędzi i usług Microsoft m.in. SharePoint Online oraz Windows Azure jako platformy aplikacyjnej do pisania i uruchamiania aplikacji biznesowych.

Więcej przeczytacie w transkrypcie, vod na stronach http://eseminaria.azurewebsites.net.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s